e
sv

İçişleri Bakanlığı: Araç Kullanıyorsanız Bu Mesajı Okumayın

49 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:38
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bildiğiniz üzere Türkiye’de yaşanan trafik kazalarının en çok arttığı dönem, Ramazan ve Kurban bayramları. Tatile gitmek, sevdiklerini ziyaret etmek isteyen yüz binlerce insan, arabaya atlayıp yollara çıkıyor ve bu da Türkiye genelindeki yollarda büyük bir yoğunluk artışına sebep oluyor.

Bayramda yaşanan trafik kazalarını önlemek adına vatandaşlara uyarıda bulunan İçişleri Bakanlığı, “Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” ve önümüzdeki 6 aylık bir süreci kapsayan “Trafik Kazalarını Önleme Planı” yayınladı. Bu tedbir ve planlara göre müfettişler, şehirler arası turizm şirketlerini denetleyecek, trafik magandalarının önüne geçilmesi için çalışmalar yapılacak kazaların yoğun yaşandığı yerde helikopterle denetim yapılacak. İçişleri Bakanlığı, tüm bu kuralların yanında vatandaşlara bir de uyarı amaçlı bir SMS gönderdi.

Hedef, Türkiye’de yaşanan trafik kazalarını minimuma indirmek

İçişleri Bakanlığı, 81 ildeki trafik kaza oranlarını düşürmek için bir nevi seferberlik başlattı. Yukarıda saymış olduğumuz tedbirlere ek olarak bir de Motosiklet Kazaları adlı genelge yayınlayan bakanlık, özellikle kurban bayramında şehirler arası seyahat yapacak vatandaşları sıkı bir şekilde denetleme kararı aldı. Tüm bunlara ek olarak insanlara bireysel olarak ulaşıp uyarıda bulunmak istendi ve bugün itibarıyla insanların telefonlarına İçişleri Bakanlığı tarafından yollanan bir uyarı mesajı geldi.

İçişleri Bakanlığı tarafından uyarı amaçlı gönderilen mesajda, şu ifadeler yer aldı; “Araç kullanıyorsanız bu mesajı okumayın! Bayramda sevdiklerinize ulaşmanın en güvenli yolu, trafik kurallarına uymaktır. #YolVerHayata!”

Sıradaki içerik:

İçişleri Bakanlığı: Araç Kullanıyorsanız Bu Mesajı Okumayın