e
sv

Netflix ve PlayStation arasında ortaklık başlayabilir: Netflix uygulamasının kodunda PS ürünleri gözüktü

88 Okunma — 17 Temmuz 2021 08:25
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bildiğiniz gibi Netflix geçtiğimiz aylarda oyun sektöründe tecrübeli elemanlar arıyordu, ardından da geçtiğimiz günlerde resmi olarak oyun sektörüne girdikleri duyuruldu. Hatta ilk oyunlarının da 2022 yılında yayınlanacağı açıklandı. Ancak şimdi heyecanlandıran başka bir iddia ortaya çıktı.

PlayStation ve Sony’den Ortaklık Gelebilir

Geçtiğimiz günlerde Netflix uygulamasının kodlarında PlayStation ürünlerina ait görseller ortaya çıktı. Görsellerden biri PS5 kontrolcüsü DualSense, ikincisi Ghost of Tsushima‘dan bir sanat çalışması, üçüncüsü N Games yazan bir logo ve sonuncu da bir köpek balığı simgesi.

Veri madencisi Steve Moser‘ın iddiasına göre Shark ismi şu anda Netflix’in oyun projelerinin çalışma ismi. PlayStation’dan görsellerin bulunmasıda iki şirket arasında bir ortaklık olacağının göstergesi. Steve Moser’a göre PlayStation oyunları bir şekilde Netflix üzerinden sunulacak.

Geçtiğimiz aylarda Netflix ve Sony, Sony’nin yaptığı filmler için bir anlaşma imzalamıştı. Bu anlaşma doğrultusunda Sony filmleri vizyondan ayrılınca Netflix’e gelecekti. Daha önce yapılan bu anlaşma Netflix ve Sony’nin daha büyük bir anlaşmasının ilk parçası olabilir. İlerleyen süreçte resmi haberler çıkacaktır ancak böyle bir anlaşma için heyecanlanmamak elde değil.

Sıradaki içerik:

Netflix ve PlayStation arasında ortaklık başlayabilir: Netflix uygulamasının kodunda PS ürünleri gözüktü