e
sv

Galatasaray’dan TFF’ye Oğulcan tepkisi!

52 Okunma — 17 Temmuz 2021 08:32
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda PSV ile karşılaşacak olan Galatasaray, UEFA’ya verdiği listede Oğulcan Çağlayan’a TFF’nin kararı sebebiyle yer veremedi.
Geçtiğimiz sezon ‘usulsüz transfer’ gerekçesiyle 6 maç ceza alan Oğulcan, TFF’den lisansı çıkmadığı için listede yer alamadı.
Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, bu duruma GS TV üzerinden yaptığı açıklamalarla sert bir tepki gösterdi. “TFF’nin böylesi bir tavrının hukuksuz ve iyi niyetten uzak olduğu kanaatindeyiz.” diyen Epözdemir, şöyle konuştu:
“TFF hiçbir hukuki gerekçe olmaksızın Oğulcan’ın Türk futbolu açısından da son derece önemli olan müsabakalarda oynatılmasına engel olmaktadır. TFF’nin böylesine önemli bir konuyla ilgili olarak, özellikle bir Türk futbolcunun bir Türk kulübü adına uluslararası arenada mücadele etmesinin söz konusu olduğu bir durumda, hukuka aykırı bir şekilde yaklaşım sergilemesi kabul edilemez.”
Epözdemir sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hak arama özgürlüğümüzü sonuna kadar kullanacağımızı, TFF’ye ihtarname gönderildiğini ve tüm hukuki yollara başvurma hakkımızı saklı tuttuğumuzu bildiririz. Galatasaray bu koltukları bize emanet etti. Bizim temel yükümlülüğümüz onların hakkını sonuna kadar savunmaktır.”
Hollanda ekibiyle 21 Temmuz’da karşılaşacak olan sarı-kırmızılılar, 20 Temmuz’a kadar UEFA listesinde iki değişiklik gerçekleştirebilecek.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Galatasaray’dan TFF’ye Oğulcan tepkisi!