e
sv

Bu 5 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Haberler!

105 Okunma — 17 Temmuz 2021 09:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kısa süre önce Bitcoin, 31.164 dolar ile yeni bir günlük dip yaptı ve şu anda 31.500 dolardan işlem görüyor. Bu arada, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum, 1.880 dolara yakın işlem görüyor. Bugün için bazı ilginç altcoin ve kripto para haberlerini detaylı olarak inceleyelim…

1 – Square, finansal hizmetler için yeni bir Bitcoin platformu oluşturma planını açıkladı

Dijital ödeme şirketi Square, finansal hizmetler için yeni bir Bitcoin platformu oluşturmaya karar verdi. Şirket CEO’su Jack Dorsey, bu platformun adının belirleneceğini ve platformun gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştıracağını tweetledi.

Dorsey, bu girişimin Mike Brock tarafından yönetildiğini ve “tamamen açık” olacağını belirtti. Ancak Dorsey’nin tweet’lediği gibi anahtar kelime şudur: “Açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak.” Ayrıca bu yeni bölümün Square Crypto’dan farklı olacağını da kaydetti. Bununla birlikte Square Crypto, bu çalışmayı yön ve finansman ile destekleyecek. Ayrıca Square Crypto, Lightning Development Kit üzerinde de çalışacak. Ek olarak, projeyle ilgili tüm güncellemeleri sağlamak için ekip, özel bir Twitter ve Github hesabı oluşturacak.

2 – Drops ve popüler altcoin Enjin ortaklığı

Drops, ERC-1155 NFT’ler için yardımcı programı artırmak adına popüler altcoin Enjin ile entegre edildi. Bu entegrasyon, kullanıcıların çeşitli popüler NFT’leri ve oyun içi öğeleri stake etmesine ve ödünç almasına yardımcı olur. Bununla birlikte, kullanıcılar USDC, ETH ve WBTC gibi bir dizi Ethereum tabanlı varlık ve stablecoin ödünç alabilirler.

Ek olarak, Drops Vaults, ödünç alınan fonların farklı stratejilerde kullanılmasına yardımcı olacak olan yield farming’i düzene sokacak. Enjin, NFT alanında öncü ve ERC-1155 NFT standardının mucididir. Bu nedenle, ENJ tokenleri, teminat olarak kullanılmak üzere Drops kredi protokolünde White list’e alınacak. Ek olarak, Drops ekibinin ayrıca Enjin’in NFT’ler için yakında çıkacak Polkadot tabanlı Blockchain’i olan Efinity’yi entegre etme planları da var.

3 – IOHK popüler altcoin Cardano’da başarılı Alonzo yükseltmesini açıkladı

IOHK, popüler altcoin Cardano’da akıllı sözleşmeleri destekleyen başarılı Alonzo yükseltmesini açıkladı. Ayrıca Alonzo White, Cardano’nun sınırlı teknik özelliklere sahip akıllı sözleşmeler sunan Alonzo Blue adlı ilk test ağının bir yükseltmesidir. Belirtildiği gibi, bu yükseltme, özellikleri test etmek için yaklaşık 500 doğrulayıcı, geliştirici ve hisse havuzu operatörüne izin verir.

Ek olarak, Alonzo White’ın bu aşaması, bir sonraki aşamaya geçmeden önce iki ila dört hafta sürecek. Ekip ayrıca, Alonzo yükseltmesinin son aşamasının Eylül 2021’de gerçekleşeceğini belirtti. Özellikle, Cardano ana ağında akıllı sözleşmeler başlattığında, bu geliştiricilerin dApp’leri, NFT’leri ve daha fazlasını yapmalarına olanak tanıyacak.

4 – E-ticaret platformu NFTify, NFTify Bridge’i başlattı!

E-ticaret platformu NFTify, köprüsünün lansmanını duyurdu. NFTify, yeni nesil bir NFT e-ticaret platformu ve etkili bir NFT pazarı tasarlamak için tek durak noktasıdır. Bu nedenle, kullanıcılar bu NFTify Bridge’i birkaç saniye içinde N1 tokenlerini farklı Blockchain ağlarıyla değiştirmek için kullanabilirler.

İlginç bir şekilde, bu NFTify Bridge, finansal N1 durumunun net bir resmini göstermek için önceki tüm işlemleri izleyecek olan işlem geçmişini entegre eder. Son zamanlarda, NFTify platformu da yayına girdi. Bu nedenle, bu NFTify Bridge, platformun benimsenmesini hızlandıracak.

5- Altcoin projesi Harmony, TradFi ve DeFi arasında köprü kuran yeni bir hackathon düzenledi

Proof-of-stake Blockchain ve altcoin projesi Harmony, “TradFi’yi DeFi’ye Köprüleme” adlı bir hackathon duyurdu. Adından da anlaşılacağı gibi, etkinlik geleneksel finansı merkezi olmayan finansla birleştirmeye odaklanıyor.

6- Altcoin ve stablecoin projesi Binance USD’un piyasa değeri sıçradı

16 Temmuz 2021’de, dünyanın önde gelen merkezi kripto para borsası Binance tarafından ABD Dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Binance USD (BUSD), piyasa değeri olarak 10 milyar dolara ulaştı. Binance’in sosyal medya kanallarında ve resmi web sitesinde paylaştığı resmi duyuruya göre, altcoin ve stablecoin projesi Binance USD, piyasa değerini 11 haneli sularda görüyor.

7- Spores Network ve popüler altcoin Cardano (ADA) birlikte!

Spores, NFT ve DeFi odaklı kullanım durumlarını ele almak için Cardano (ADA) araçlarından yararlanıyor. Spores Network, Cardano (ADA) akıllı sözleşme araçlarıyla, takas edilemeyen tokenler ve merkezi olmayan finansal protokoller segmentini yeniden şekillendirecek.

Asya pazarlarına odaklanan merkezi olmayan uygulamalar için tek duraklı bir ekosistem olan Spores Network, finansman turunu tamamladı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, toplanan fonların toplamı 2,3 milyon dolardır. Spores Network yatırımcıları grubu, NGC, SVC, ExNetwork, SL2, Twin Apex, Focus Labs, Maven Capital, OIG ve Vivian Capital gibi birinci sınıf risk sermayedarlarını içeriyor.

Sıradaki içerik:

Bu 5 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Haberler!