e
sv

Elon Musk Bağırdı ve Bu Altcoin Yüzde 700 Fırladı!

54 Okunma — 17 Temmuz 2021 09:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tesla CEO’su Elon Musk, ilginç bir hamle ile bir altcoin’in fiyatını fırlatıyor. Daddy Doge (DADDYDOGE) adlı yeni oluşturulan Dogecoin tabanlı bir altcoin, Tesla CEO’sunun 13 Temmuz’da mahkemeden ayrıldıktan sonra bağırmasından kısa bir süre sonra fiyatının arttığını gördü. Kripto para biriminin fiyatı token başına 0,00000007 dolardan 0,00000055 dolara fırladı ve %680’in üzerine sıçradı. Detaylara birlikte bakalım…

Elon Musk “Daddy Doge” diye bağırdı ve altcoin fırladı!

Elon Musk, Tesla’nın SolarCity’yi 2,6 milyar dolara satın almasıyla ilgili bir davada, hayranları ondan sadece “Daddy Doge” demesini istediğinde mahkemeye çıkıyordu. Günün nasıl geçtiğine dair sorular arasında Elon Musk, arabasına binmeden önce “Daddy Doge” diye bağırdı.

Daddy Doge, yakın zamanda piyasaya sürülen diğer birçok kripto para birimi gibi işlemlerde vergiye sahip olan Binance Smart Chain (BSC) üzerinde oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Daddy Doge için bu vergi %9 ve sahiplerine %3 dağıtılıyor. PancakeSwap’taki likidite havuzuna %3 ve pazarlama cüzdanına %3 gidiyor.

Daddy Doge fiyatı, yüzde 680’in üzerine sıçradı

Daddy Doge’un arkasındaki ekip, pazarlama fonlarını kullanarak projesinin reklamlarını “dünyanın dört bir yanındaki reklam panolarına yapıştırılmış” olarak görmeyi planlıyor. Times Meydanı, Picadilly Circus ve Shibuya’da reklamlar planlanıyor. PancakeSwap verilerine göre, kripto para birimi Elon Musk’un çıkışından önce görünüşte yatay ve çok düşük bir hacimle işlem görüyordu.

Dogecoin’den ilham alan diğer kripto para birimleri son birkaç haftadır manşetlerde bulunuyor. Yeni geliştirilmiş işlem hızlarını ve sevimliliğini göstererek babasını etkilemek isteyen bir kripto para birimi olan Baby Doge de NASCAR çıkışından önce fiyatının bir düşüşten kurtulduğunu gördü. Daddy Doge’de Elon Musk etkisiyle token başına 0,00000007 dolardan 0,00000055 dolara fırladı ve %680’in üzerine sıçradı.

PancakeSwap ile Daddy Doge Grafiği

Elon Musk’un, birçok kez Dogecoin’i desteklediğini belirtmekte fayda var

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Elon Musk’un, birçok kez Dogecoin’i desteklediğini belirtmekte fayda var. Daha önce, Tesla CEO’su hem Bitcoin hem de Ethereum’u temel katmanlarında “yavaş” olarak adlandırdıktan sonra Dogecoin’i ölçeklendirme çabalarını savundu. 

Elon Musk’un tweetleri, diğer birçok ünlüyle birlikte DOGE’nin fiyatının patlamasına yardımcı oldu. DOGE, kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte çökmeye başlamadan önce bu yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.74 dolara ulaştı. Şu anda popüler altcoin, 0,17 dolardan işlem görüyor.

Sıradaki içerik:

Elon Musk Bağırdı ve Bu Altcoin Yüzde 700 Fırladı!