e
sv

Ünlü Stratejist: Altın Fiyatı Yaz Sonu ve Aralık’ta Bu Seviyelerde Olacak!

56 Okunma — 17 Temmuz 2021 09:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlk çeyreğin değerli metallerdeki en düşük seviyeyi temsil etmesi gerekse de bir piyasa stratejisti, yatırımcıları mevcut seviyelerde piyasayı takip etmemeleri konusunda uyarıyor. DeCarley Trading’in kurucu ortağı Carley Garner, piyasaları yorumlayarak altın’ın göreceği seviyeleri paylaştı. Carley Garner’a göre, bu seviyelerde altın ve gümüşü kovalamayın, dipleri satın alın.

Carley Garner: 1.830 dolar civarında satın almaya çalışıyorsanız, bu biraz tehlikeli…

Aracı kurum DeCarley Trading’in kurucu ortağı Carley Garner, yeni verdiği bir röportajda, Mart ayından bu yana altın fiyatı konusunda yükselişte olduğunu ve fiyatların yılı çok daha yüksek seviyelerde kapatmasını beklediğini söyledi.

Ancak Carley Garner, değerli metalin yükselmeye hazır olmadan önce bir kez daha düşüş görme riskinin olduğunu da sözlerine ekledi. Carley Garner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatı 1.850 dolar civarında oldukça ağır bir direnç var. Dolayısıyla, 1.830 dolar civarında satın almaya çalışıyorsanız, bu biraz tehlikeli. Yerinde bazı çitlerin olduğundan emin olmak istiyorsun…

Carley Garner: Bu zamanlar, altın ve gümüş için yılın gerçekten iyi bir zamanıdır

Carley Garner, düşüşlerde satın alma fikrinden hoşlandığını ekledi. Ayrıca uzman, altın’ın yeniden testlerinin ONS başına 1.800 doların hemen altında desteklenme olasılığının olduğunu söyledi. Carley Garner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yaz sonu, erken sonbahar genellikle altın ve gümüş için yılın gerçekten iyi bir zamanıdır.

Carley Garner, altın fiyatları için yükselişten önce düşüş bekliyor

Altın’ın temellerine bakıldığında Carley Garner, emtia fiyatlarında kereste fiyatlarındaki düşüşe benzer bir düşüşe işaret etti. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, biçilmiş ağaç piyasası, yılın ilk yarısındaki tarihi kazanımların ardından kârını geri verdi. Carley Garner, domuz vadeli işlemlerinden bakıra kadar çok çeşitli emtialarda benzer modeller gördüğünü söyledi.

Ancak Carley Garner, düşük emtia fiyatlarının enflasyon tehdidi yerine deflasyon ve hatta stagflasyon tehdidi oluşturduğunu söyledi. Federal Rezerv’in bu koşullarda para politikasını sıkılaştırmak için hızlı adımlar atmasının pek olası olmadığını da sözlerine ekledi.

Carley Garner: Altın fiyatı yıl sonuna kadar bu seviyelere geri dönebilir

Carley Garner, petrol fiyatlarının varil başına 50 dolara düşmesini beklediği için deflasyon tehdidinin bu yıl içinde ortaya çıkmasını beklediğini söyledi. ABD’li kaya gazı üreticilerinin petrol üretimini artırma konusunda isteksiz olduğunu açıkladı; ancak şimdi petrol varil başına 70 doların üzerinde işlem gördüğü için ham petrol arzı yeniden yükselmeye başlıyor. Carley Garner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yüksek fiyatlar, daha yüksek fiyatları tedavi eder. Ham petrol çökecek son petrol olacak. Ve enflasyon hakkında konuştuğumuzda gerçekten canımızı yakan tek şey bu.

Altın fiyatlarına bakıldığında Carley Garner, yaz sonuna kadar altın fiyatlarının ONS başına 1.900 dolara yükselmesi durumunda sarı metalin yıl sonuna kadar ONS başına 2.000 dolara dönmesini beklediğini söyledi.

Gümüşe gelince Carley Garner, metalin çok sessiz olduğunu söyledi

Carley Garner, altın’ın yeni bir ivme kazanır kazanmaz piyasanın yeni spekülatif ilgi çekmek için olgunlaştığını kaydetti. Carley Garner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Birçok spekülatör net long, ancak tarihsel olarak gördüklerimize dayanarak çok küçük pozisyonları var. Bu insanların birçoğunun altın’ları yılın başında tükendi ve işler doğru yönde ilerlemeye başladığı için işe geri döndürmek için çok fazla mühimmat var.

Gümüşe gelince Carley Garner, metalin çok sessiz olduğunu söyledi. Ancak Carley Garner, altın fiyatı gibi, yıl sonuna kadar gümüşte de yüksek fiyatlar görmeyi bekliyor. Carley Garner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gümüşte olduğu gibi, başka bir düşük seviye testini ekarte edebileceğimizi düşünmüyorum. Ancak nihayetinde yıl sonuna kadar 29 ila 31 dolar arasında bir yer göreceğimizi düşünüyorum.

Sıradaki içerik:

Ünlü Stratejist: Altın Fiyatı Yaz Sonu ve Aralık’ta Bu Seviyelerde Olacak!