e
sv

4 Analistten Seviyeli Tahminler: Bitcoin Şimdi Ne Yapacak?

34 Okunma — 17 Temmuz 2021 09:14
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bitcoin kritik destek bölgesinden, 31.200 dolardan geri döndü ve bu haber yazılırken 31.835 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ilk sıradaki kripto para birimi, bu hafta boyunca sürekli artan bir satış baskısı gördü. Kriptokoin.com’da daha önce de analizlerine yer verdiğimiz uzmanlar başka bir panik satışı olayı daha öngörüyor, ancak zamanlama ve oynaklık konusunda anlaşamıyorlar. Aşağı veya yukarı yönlü herhangi bir hareket, uzun konsolidasyon dönemleriyle birlikte yengeç benzeri bir yatay fiyat hareketi sonrasında gelebilir.

Bitcoin dibe vurdu mu?

Popüler trader ve analist Byzantine General, BitMex borsasındaki fonlama oranlarındaki düşüşe ve açık pozisyonlardaki artışa dikkat çekiyor. Bu, genellikle likiditenin yukarıya doğru yığılmasıyla dip işareti olarak alınır ve piyasa yapıcılara daha fazla oyun için fiyatları bu seviyelere itme fırsatı verir. Trader Byzantine General diyor ki:

Sebep ve sonuç meselesi beyler. Genelde bireysel yatırımcılar uzun süreliğine pozisyon aldılarsa hiçbir şey dibe vurmaz. Şimdi bazı kısa süreli saldırganlık işaretleri var, ancak onları uzun vadeli bireysel yatırımcıları dağıtacak bir durum yok, bu yüzden baskılar kısa dönem için geçerli sadece. Sırada ne olduğundan emin değilim.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, KingFisher, artan oynaklık göstergeleriyle birlikte 33.000 dolar ve 34.000 dolar civarında çok sayıda likidite havuzu kaydetti. Bu nedenle, büyük oyuncuların Bitcoin’in bu seviyeleri için daha fazla istekli olduğunu varsaymak mümkün.

BTC benzer bir senaryo izler mi?

CryptoQuant’dan gelen ek veriler, 14.550 BTC’nin değişim platformlarına girdiğini gösteriyor. Aşağıda görüldüğü gibi, döviz girişlerindeki bu artışı tarihsel olarak yukarı yönlü küçük hareketler ve daha büyük düşüşler izledi. Analistlere göre, benzer bir senaryo oynanabilir.

Piyasa aşağı yöne eğilirken Bitcoin için iki potansiyel senaryo

“Daan Crypto” takma isimli trader, Bitcoin’in düşüş trendi kanalının en düşük seviyesinde kaldığına inanıyor. Daan, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin zayıf göründüğünü ve 30.000 dolarda yeni dip seviyelerini test edebileceğini söylüyor. Bu seviyelere 30.000 dolardan geri çekilme durumunda, trader BTC fiyatının iki senaryoyu takip etmesini bekliyor. İlk olarak, kripto para birimi kritik destek bölgesinin altına düşmeye devam edebilir ve yıllık açılışının ötesinde yaklaşık 29.000 dolar civarında olabilir. Bu durumda, trader Bitcoin’in 23.000 ila 26.000 dolar arasındaki alanın altına düşmesini bekliyor. Bu, long pozisyon almak için ideal bir bölge olabilir.

Aksi takdirde, Bitcoin yıllık açılışına yakın bir destek tutarsa, eski senaryo geçersiz olabilir ve kripto para birimi 30.000 dolar seviyesini geri alabilir. Bu, Bitcoin’in önceki yüksek seviyelerine daha inandırıcı bir toparlanma için zemin hazırlayabilir. Öte yandan, “Rekt Capital” takma isimli trader, Bitcoin’in üçlü bir dip oluşturabileceğine inanıyor. Trader, 31.500 doların üzerinde bir günlük kapanışın, fiyat hedefinin 38.900 dolara yükseldiği bir yükseliş sinyali olabileceğini düşünüyor.

Sıradaki içerik:

4 Analistten Seviyeli Tahminler: Bitcoin Şimdi Ne Yapacak?