e
sv

Milyonlarca Aboneli Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerin Şimdi Ne Yapacağını Anlattı!

57 Okunma — 17 Temmuz 2021 09:14
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Coin Bureau’dan ünlü kripto trader’ı Mike Jenkins, en son videosunda, Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasasındaki son çöküşün nedenlerini analiz ediyor ve yaklaşan fiyat hareketleri için tahminler veriyor. Jenkins’e göre ayılar, çöküşün yaklaştığına/gelmekte olduğuna inanıyor; boğalarsa en iyi durumun henüz gelmediğine inanıyor. Analiste göre, aşağı yönlü çok keskin bir hareket görmedik ve yukarı doğru bir fırlayışta görmedik. Bunun yerine piyasa, fırtına öncesi sessizlik gibi yatay hareket ediyor.

Wyckoff Bitcoin fiyat analizi

Wyckoff’un dağıtım şeması, Bitcoin’in Nisan ve Mayıs aylarındaki fiyat hareketiyle oldukça uyumlu ve bu, Uncomplication adlı başka bir kripto YouTuber’ı tarafından ilk kez fark edilen bir şey. Yine de trader, mevcut BTC fiyatının Wyckoff’un yeniden dağıtım modeli adı verilen farklı bir Wyckoff modelinde olabileceğine inandığını söylüyor. Analist konuya yönelik şu açıklamaları yapıyor:

Wyckoff’un yeniden dağıtım modeli, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketine ürkütücü bir şekilde benziyor. Bu benzerlik, son birkaç haftadır referans olarak kullandığım birikim modelinden bile daha fazla.

Borsa korelasyonları ve Bitcoin

Kripto para birimleri borsa ile en yüksek korelasyonuna ulaşmış görünüyor. Şu anda, neredeyse her hisse senedi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor, hatta Bitcoin ile benzer risk profillerine sahip büyüme hisseleri bile… Traderlara göre, büyük bir çöküşün eşiğinde olmamız mümkün. Bu, çoğu yatırımcıyı önce en riskli varlıklarını satmaya yönlendirir.

Yatırımcıların riskin yanı sıra başka nedenlerle kripto para satın almakta tereddüt etmeleri de mümkündür. Ne de olsa, ana endişe risk olsaydı, benzer riskli hisse senetleri ve varlıkları satın almazlardı. Ünlü analist, ufukta bir yerde bir çöküş olsa da, o zamana kadar büyük bir yükseliş daha göreceğimize inanıyor. Bunun temel nedeni, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) dahil olmak üzere en büyük kripto projelerinden bazıları için yaklaşan çok sayıda yükseliş gelişmesinin olmasıdır.

Kripto para birimi fiyat tahminleri 2021

Düşüş senaryosunda analiste göre, dip tamamen kripto piyasasının dışına düşerse, muhtemelen (en düşük) 20 bin aralığına gidecektir, çünkü 20 bin dolar önceki boğa piyasasının en yüksek seviyesidir. Analist konuya yönelik şu açıklamaları yapıyor:

Bu, bugünün BTC fiyatından %40 düşüş anlamına geliyor. Altcoinlerin bu düşüşler sırasında tipik olarak Bitcoin’den %50-100 daha fazla etkileneceği göz önüne alındığında, bu, büyük-orta sermayeli altcoinler için %70-80’lik düşüş ve muhtemelen küçük sermayeli altcoinler için daha fazla düşüş anlamına gelir.

Yine de, Bitcoin için gerçekçi bir beklenti 100-200 bin dolar aralığındadır ve bu, yıl sonundan önce Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’si onaylanırsa kolayca ulaşılabilir bir hedeftir. Kriptokoin.com‘dan isabetli tahminleri ile tanıdığımız analiste göre bu, mevcut fiyatlardan bir 4-6 kat hareket anlamına geliyor. Büyük sermayeli altcoinlerin çoğu analiste göre, benzer kazançlar görecek ve birçok orta ve düşük sermayeli altcoin fiyatını ikiye katlayacak.

Sıradaki içerik:

Milyonlarca Aboneli Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerin Şimdi Ne Yapacağını Anlattı!