e
sv

Bu Açıklamalarla Bitcoin’in Freni Boşaldı! Beklentiler Ne?

47 Okunma — 17 Temmuz 2021 09:16
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en büyük dijital varlığı, yaklaşık üç haftadaki en düşük seviyesi olan 31.472 dolara kadar geriledi. Şu anda 31.782 dolar işlem gören Bitcoin dışında, Litecoin %4 ve Ethereum %5’e varan düşüşler kaydediyor. Son saatlerde kripto piyasası gün içindeki düşlerini toparlarken, CBDC’ler bir kez daha gündeme geldi. Federal Rezerv Başkanı, bu hafta ihtiyaç duyulan projeyi vurguladı.

Bitcoin (BTC)’e rakip CBDC’ler piyasaya sürülecek

Kripto para birimlerinin bir çeşidi olan ve Merkez Bankaları tarafından desteklenen CBDC’ler, bir kez daha ilgi konusu haline geldi. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bu haftaki bir duruşmada böyle bir projenin doğru yapılması gerektiğini vurguladı. ABD dışında, Avrupa Merkez Bankası’da bu yönde adımlar atacağını kamu oyuna duyurdu.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın dışında, on yılın ortalarında sanal bir para biriminin uygulanmasına yol açabilecek bir “soruşturma aşamasını” onaylayarak dijital euro’ya doğru büyük bir adım atan Avrupa Merkez Bankası, Blockchain teknolojisinin benimseneceğini doğrulamış oldu. Aynı zamanda uzmanlar, dünyanın dört bir yanından Merkez Banka’larının sektöre adım atacağını düşünüyor.

Brian Vendig: Merkez Bankaları yatırımcılara rekabeti fark ettiriyor

Yatırımcıların, Merkez Bankalarının sektöre dahil olmasıyla rekabeti daha fazla hissettiklerini söyleyen Brian Vendig, yeni projelerin sektöre dahil olmasıyla, farklı kurumlarında Blockchain teknolojisini benimsediği vurguluyor. MJP Wealth Advisors başkanı Brian Vendig’un açıklaması şu şekilde:

Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının dijital para birimleri için fikirler keşfetmesiyle birlikte, yatırımcılar bu alanda çok fazla rekabet olduğunu fark ediyor. Bu, şu anda kullanılmakta olan bazı dijital varlıkların değerlemesini azaltabilir.

Brian Vendig’e göre CBDC’ler dijital varlıkların değeri azaltabilir

Merkez Bankalarının yeni hamleleriyle, dijital varlıkların değerinin azalabileceğini açıklayan Vendig, ek olarak, kripto piyasalarının yüksek dalgalarına dikkat çektiği şu açıklamayı da kaydetti:

Orada yatırımcıların tarttığı pek çok şey var ve dijital varlıklar değişken oldukları için parlaklığını biraz kaybediyor olabilir.

Son olarak, Vendig dışında Kriptokoin.com olarak daha önce görüşlerini aktardığımız pek çok uzman, CBDC beklentisinin orijinal kripto para birimi üzerinde baskı oluşturabileceği konusunda hemfikir. Bu konuda, Hargreaves Lansdown kıdemli yatırım ve piyasa analisti Susannah Streeter, şu açıklamada bulunuyor:

Kripto cüzdanlardan uzaklaşma, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının rakip dijital para birimleri başlatmasının etkisiyle ilgili spekülasyonların artmasıyla ortaya çıkıyor.

Sıradaki içerik:

Bu Açıklamalarla Bitcoin’in Freni Boşaldı! Beklentiler Ne?