e
sv

5 Seviyeyi Bilen Analist Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

40 Okunma — 17 Temmuz 2021 09:16
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bitcoin (BTC), 15 Temmuz’da 31.000 doların üzerindeki destek bölgesine düştü. O zamandan bu yana 600 dolarlık bir yükseliş yaşasa da 32.000 dolar seviyesinin altından el değiştiriyor. Bitcoin fiyatındaki bu mevcut durum, analistlerin yeni tahminlerde bulunmasına yol açtı

Bitcoin fiyatına yönelik tartışmalar sürüyor

Elde edilen veriler gösteriyor ki, Bitcoin fiyatı geçtiğimiz Perşembe günü 31.550 dolarlık yeni yerel dip seviyesine ulaştı. Bitcoin paritesi bir gecede çok az bir gelişme kaydederken, İtalyan meclis üyelerinin aldığı Binance’in ticaret yapma yetkisinin kaldırılması kararıyla piyasada daha büyük düşüşler gözlemlendi. Kripto piyasasında yaşanan bu aksiliklere rağmen, bir Binance sözcüsü yasağının piyasayı çok etkilemediğini ifade etti. Reuters’a konuşan bu sözcü bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Düzenleyiciler ile çalışırken işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve uyum yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz.”

Bunların yanı sıra, spot traderlar arasında pesimist bir hava mevcut. Ünlü analist ve kripto trader’ı Michael van de Poppe’a göre 31.000 dolar seviyesi Bitcoin için daha fazla düşüşün önündeki bir engeli temsil ediyordu. Daha önce Bitcoin ve altcoin fiyatlarına yönelik önemli seviyeleri bilmiş olan analist bugün erken saatlerde bu konuda şu açıklamaları yaptı:

BTC, destek olarak 32.4 bin dolar seviyesini korumadı ve daha da düştü. Bu sebeple tutunması gereken son destek bölgesi (31-31,5 bin dolar bölgesi) ile karşı karşıya kaldı. Bu kaybedilirse, sonraki bölgeler 29 bin dolar ve 24 bin dolar.

Van de Poppe, önemli seviyeleri tahmin etmişti

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Van de Poppe, daha önce kripto para piyasasına dair öngörülerinde büyük bir başarı oranı yakalamıştı. Analist, bu Şubat ayında piyasada düşüş beklediğini söylemişti ve çöküş gerçekleşti. Ayrıca BTC’nin Mart ayında 50.000 dolara gerilemesini de doğru tahmin etti. Analist, geçtiğimiz yıllarda BTC fiyatındaki kritik seviyeleri saatler öncesinden haber vermişti. Bitcoin tahminlerinin yanı sıra 2020 yılının başındaki altcoin piyasasını da doğru bir şekilde öngörmüştü.

Sıradaki içerik:

5 Seviyeyi Bilen Analist Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!