e
sv

Xiaomi CEO’su Lei Jun kullandığı telefon ile gündem oldu

55 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:21
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi hayranlarını oldukça ilginç günler bekliyor. Şirket aradan geçen yılların ardından nihayet Mi MIX serisi telefonlarını geri getiriyor. Telefonun beklenen çıkış tarihi yaklaştıkça yeni sızıntılar ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelişme ise bizzat şirketin CEO’su Lei Jun nedeniyle ortaya çıktı.

Geçtiğimiz gün Forbes dergisi tarafından Çin’in en iyi CEO’su seçilen Lei Jun, bu başarısını kutlamak için Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo‘ya gitti. Burada bazı mesajlar yayınlayan başarılı iş insanı, kullandığı cihazla dikkatleri üzerine çekti. Bugünden önce Lei Jun’un Weibo gönderileri Xiaomi Mi 11 Pro’dan geliyordu. Ancak bugünkü gönderileri tanımlanamayan bir akıllı telefondan paylaşıldı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun Mi MIX 4 mü kullanıyor?

14 Temmuz tarihine kadar paylaşımlarını Mi 11 Pro ile yapan Lei Jun, şirketin en iyi telefonunu kullanıyordu. Ancak 16 Temmuz itibariyle mesajları bir gizemli bir Xiaomi modelinden gelmeye başladı. Bu olay ortaya pek çok iddia atılmasına neden oldu. Bazı hayranlar gizemli telefonun Mi 12 olduğunu iddia ederken, bazıları yakın zamanda çıkması beklenen Mi MIX 4‘ü işaret etti.

MIX 4‘ün Ağustos ayında çıkacağını düşünürsek ikinci seçenek çok daha olası duruyor. Tam bir amiral gemisi olması beklenen telefon, serinin imzası olarak çerçevesiz bir ekran ile gelecek. Şirketin ekran altı özçekim kamerasını ilk defa bu cihazda kullanacağı da söylentiler arasında. Raporlara göre, Xiaomi’nin kullanacağı ekran paneli, Huaxing Optoelectronics’ten gelecek.

Beklenen diğer özellikler arasında Qualcomm Snapdragon 888 Plus işlemci ile gelecek. Ayrıca 5000 mAh büyüklüğünde bir pil kullanacak ve 120W hızlı şarjı (kablolu) destekleyecek. Kablosuz şarj teknolojisine de sahip telefon, burada da 70W ile rekor kıracak. Kalan özelliklerin tamamı ise Ağustos ayındaki lansmanda bizzat Lei Jun tarafından tanıtılacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Xiaomi CEO’su Lei Jun kullandığı telefon ile gündem oldu