e
sv

iOS 15 ikinci genel beta sürümü yayınlandı

107 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:21
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple bugün, iOS ve iPadOS 15’in ikinci betalarını herkese açık beta test kullanıcıları için yayınladı. İkinci genel betalar, Apple’ın ilk genel betaları yayınlamasından iki hafta sonra yayınlanmış oldu.

iOS 15 Public Beta 2 neler sunuyor?

Apple’ın beta test programına kaydolan herkese açık beta test kullanıcıları, uygun sertifikayı Genel Beta web sitesinden yükledikten sonra iOS ve ‌IPados 15‌ güncellemelerini kablosuz olarak indirebilirsiniz.

iOS 15 bilindiği üzere FaceTime için yeni özellikler barındırıyor. Sistemin diğer özellikleri arasında dikkat dağınıklığını azaltmaya yönelik araçlar, güncellenmiş bildirimler ve gizlilik geliştirmeleri bulunuyor. ‌iOS 15 Beta 2 ile FaceTime‌, TV izlemek, müzik dinlemek veya arkadaşlarınızla ekran paylaşımı için SharePlay’i desteklerken, sizinle paylaşılan özelliği ile arkadaşlarınızın size gönderdiği şarkıları, web sitesi bağlantılarını, resimleri ve daha fazlasını takip ediyor.

Yeni güncelleme ile Safari tarayıcısında, ekranın alt kısmında yer alan kompakt bir sekme çubuğuyla yeniden tasarlanmış bir görünüme geçildi. Kullanıcıların açık sekmeleri daha sonra kullanmak veya rahat organize etmesini kolaylaştırması içinse Sekme Grupları özelliği yayınlandı. Haritalar uygulamasındaki yenilikler ise, belirli şehirlerde yeni bir yakınlaştırılmış dünya görünümüne ve yeni bir 3B görünüm değişikliği ile daha fazla yol ayrıntısı ve AR tabanlı bir yürüyüş yönü özelliği eklendi.

Cüzdan uygulaması ise bundan sonra daha fazla anahtar türünü destekleyecek. Fotoğraflar uygulaması için de görüntüdeki metni yapay zeka kullanarak tarayan ve kopyalanabilir kılan Canlı Metin özelliğinde bazı iyileştirmeler yapıldı.

Aslında iOS 15 Geliştirici Beta 3’te sunulan tüm özelliklerin halka açık ikinci betada geldiğini söyleyebiliriz. iOS 15 Geliştirici Beta 3 güncelleme notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

tvOS 15 ve watchOS 8’in yeni sürümleri de yayınlandı

Apple ayrıca, genel beta test grubuna tvOS 15 ve watchOS 8‘in yeni genel betalarını ekledi. Ancak bu güncellemeler hakkında henüz herhangi bir detay paylaşılmadı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

iOS 15 ikinci genel beta sürümü yayınlandı