e
sv

En popüler iPhone modelleri belli oldu

101 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:23
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon pazarındaki rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Android üreticileri özellikle fiyat performans modelleriyle öne çıkarken, Apple tarafında işler biraz daha farklı yürüyor. Şirket sadece üst seviye ve genellikle pahalı ürünlerle piyasada yer alıyor. Ancak fiyat konusundaki bu dezavantaj, şirketin satışlarını etkilemiyor.

Gelen bilgilere göre şirket, pahalı da olsa telefonlarıyla hala satış rekoru kırıyor. Yayınlanan bir araştırma raporu, Apple’ın üçüncü mali çeyreğinde iPhone’ların nasıl satış yaptığını ortaya çıkardı. Nisan ile Haziran ayları arasında hangi iPhone modellerinin en çok satıldığı belli oldu. İşte en popüler iPhone modelleri.

En çok tercih edilen iPhone modelleri en yeniler oldu

Yayınlanan rapor oldukça ilginç bilgileri ortaya çıkardı. Örneğin pandemi kısıtlamaları hafifledikçe Apple, kullanıcıları daha pahalı modellere yöneldiği dikkatlerden kaçmadı. Aynı zamanda müşteriler, daha yeni telefonlara daha çok ilgi duyduğu da bir kez daha tescillendi.

Bir başka önemli konu ise satışlardaki artış. Apple’ın çevrimiçi ve kişisel mağazalarında iPhone satışları neredeyse iki katına çıktı. En çok satın alınan modeller ise iPhone 12 Pro Max ve iPhone 11 modelleri oldu. Bu iki telefon, toplam satın alımların büyük bir kısmını oluşturdu.

Bu çeyrekte en az dikkat çeken modeller ise iPhone 12 Mini ve iPhone XR oldu. Müşterilerin sadece yüzde 5’i söz konusu telefonları tercih etti. Aynı zamanda uzun kullanım süreleri de gözden kaçmadı. Araştırma sonuçlarına göre, kullanıcıların yüzde 30’u telefonlarını 3 yıl ve daha uzun süre kullandığını açıkladı. Bunun en büyük nedeni ise iOS tarafındaki yazılım desteğinin Android’e kıyasla daha uzun olması.

Peki siz bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Siz hangi iPhone modellerini tercih ediyorsunuz ya da ederdiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

En popüler iPhone modelleri belli oldu