e
sv

Aston Martin, hibrit süper otomobili Valhalla’yı tanıttı

76 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aston Martin, emisyonları azaltırken üst düzey performans üretmek için 740 HP, AMG yapımı 4.0 litrelik V8 ile 201 HP çift elektrikli motor sistemini birleştiren bir Valhalla süper otomobilini tanıttı. İki kapılı sadece spor otomobil, 2.5 saniyede 100 KM/H ulaşabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 350 KM/H olarak açıklandı.

Aston Martin Valhalla sınır bir süre üretilecek

Aracın elektrik teknolojisi ayrıca ağırlıktan tasarruf edilmesine de yardımcı oluyor. Valhalla, geri vites için hibrit sistemi kullanan ve geleneksel bir geri vitese olan ihtiyacı ortadan kaldıran sekiz vitesli çift debriyajlı şanzıman içeriyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemi için elektrik destekli tork vektörünü kullanan araç, sadece hızlı olmayı değil aynı zamanda çeviklikte vaat ediyor. Ayrıca araç, nispeten hafif karbon fiber gövdesi ve arabayı mükemmel olmayan caddelerde kullanılabilir tutmak için ayarlanabilir sürüş yüksekliği ile dikkat çekiyor.

Aston Martin’in, yeni hibrit süper otomobili Valhalla’yı 2023‘ün sonuna doğru İngiltere’de 600.000 ila 700.000 euro arasında bir fiyat etiketiyle satışa sunması bekleniyor. Aracın yalnızca 2.5 yıl boyunca üretilmesi de firmanın diğer planları arasında.

Aston Martin’in yeni spor otomobilinin bu haliyle Artura ve Speedtail gibi McLaren otomobillerine karşı göz dağı verdiği belirtiliyor. Daha da önemlisi, şirket yeni aracını içten yanmalı motorlardan EV’lere “geçişi yönlendirmenin” bir yolu görüyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Aston Martin, hibrit süper otomobili Valhalla’yı tanıttı