e
sv

Jeff Bezos’un yol arkadaşı, uzaya giden en genç insan olacak!

105 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:28
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaklaşık 27 yıldır oturduğu Amazon CEO‘luk koltuğunu geçtiğimiz günlerde iş insanı Andy Jassy’e bırakan Jeff Bezos, sahibi olduğu Blue Origin şirketi ile 20 Temmuz’da uzaya seyahat edecek. Herhangi bir sorunun çıkmaması durumunda uzaya çıkan ilk milyarder olma ünvanının da sahibi olması beklenen Bezos’un bu yolculuğunda kendisine eşlik edecek son kişi de belli oldu.

Uzaya giden en genç insan olacak!

Blue Origin’in önümüzdeki hafta gerçekleşecek ilk insanlı uzay yolcuğunda son koltuğun sahibi 18 yaşındaki Oliver Daeman oldu. Bununla üzerine uzaya giden en genç kişi olma ünvanının da sahibi olması beklenen Daeman, 12 Haziran’da gerçekleşen son koltuğun açık artırmaya çıkarıldığı etkinlikte 28 milyon dolar ile kazanan kişinin son dakika işi çıkması nedeni ile uçuşa dahil edildi.

Bununla birlikte Jeff Bezos, kardeşi, ABD’li eski pilot Wally Funk ve Oliver Daeman 20 Temmuz’da hem turizm hem de araştırma amaçlı kullanılmak için tasarlanan New Shepard adı verilen bir yörünge altı fırlatma aracı ile uzaya gidecek. Diğer yandan Blue Origin şirketi, 82 yaşındaki Wally Funk ve 18 yaşındaki Oliver Daeman ile birlikte uzaya giden en genç ve en yaşlı kişilere de ev sahipliği yapma imkanına sahip olacak.

Gelen bilgilere göre açık artırmayı kazanan kişinin Blue Origin’in bir sonraki uçuşu ile uzaya seyahat edeceği belirtilirken, bilet müzayedesinden elde edilen gelirlerin ise çeşitli hayır kurumlarına bağışlanacağı açıklandı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Jeff Bezos’un yol arkadaşı, uzaya giden en genç insan olacak!