e
sv

Avatar: Son Hava Bükücü Uyarlaması Sonbaharda Çekiliyor

53 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:35
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Popüler çizgi dizi Avatar: Son Hava Bükücü’nün canlı uyarlaması, sonbahar aylarında Kanada, Vancouver’da çekilmeye başlıyor. Uyarlama, 2005-2008 yılları arasında Nickelodeon kanalında yayınlanan orijinal Avatar: Son Hava Bükücü temel alacak.

Dizinin orijinal yaratıcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko, projenin başında diziyi denetlemek için Netflix ile anlaşmışlardı ancak 2020’nin Haziran ayında kreatif farklılıklardan dolayı projeyi terk ettiler. Uyarlamanın başındaki isim Albert Kim olurken Dan Lin, Ryan Halprin ve Lindsey Liberatore projede prodüktör olarak yer alacaklar.

Daha önceki canlı uyarlama çok eleştirilmişti

Avatar: Son Hava Bükücü serisi dergilerde, video oyunlarında, bir devam serisinde ve M. Night Shyamalan tarafından çekilmiş, eleştiri yağmuruna tutulan bir canlı uyarlama gibi projelerde tekrar tekrar vücut bulmuştu. Orijinal seri 2020 yılında Netflix’e eklenmiş ve tekrardan popüler hâle gelmişti.

Bu yıl Şubat ayında ViacomCBS, Nickelodeon’un Avatar Studios adında yeni bir bölümü tarafından bir Avatar animasyon filminin geliştirilmekte olduğunu da duyurmuştu. Bu projede üst düzey yetkili olarak yine orijinal serinin yaratıcıları DiMartino ve Konietzo bulunuyor.

Her ulusta, Bükücü dediğimiz erkek ve kadınlar doğal elementlerini manipüle edebilmekteler. Bunlardan yalnızca birisi dört elementin dördünü de manipüle edebiliyor. Avatar’lar, “gezegenin insan formunda vücut bulmuş ruhunu” oluşturuyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Avatar: Son Hava Bükücü Uyarlaması Sonbaharda Çekiliyor