e
sv

Rusya’da Bir Anda Ortadan Kaybolan Uçak Bulundu

84 Okunma — 17 Temmuz 2021 07:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hatırlayacak olursanız bugün öğlen saatlerinde AN-28 tipi Rus yolcu uçağının Sibirya Tomsk’a iniş yapamadan radardan kaybolduğu haberini aktarmıştık. Olay yerine arama ve kurtarma ekiplerinin sevk edilmesinin ardından, gelen yeni haberlere göre 17 kişiyi taşıyan uçağın bulunduğu açıklandı.

Rus haber ajanslarının vermiş olduğu bilgilere göre uçak, acil durum sinyali verdikten sonra yere sert iniş yapmak zorunda kalmış. Büyük bir faciaya yol açabilecek bu kazanın ardından, Acil Durum Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre yolcuların tamamı kurtarılmış.

Uçağın neden arıza yaptığı henüz bilinmiyor

Sovyetler Birliği zamanında üretilen ve son zamanlarda adı kazalarla anılan AN kodlu eski Rus yolcu uçakları, son olarak bugün yeni bir kazaya sebep oldu. Bugün öğlen saatlerinde 17 kişiyi taşıyan ve Tomsk’a iniş yapmak üzere hazırlanan bir uçağın, acil durum sinyali verdikten sonra radardan kaybolduğu bilgisi verilmişti.

Gelen yeni bilgilere göre uçak, sinyal verdikten sonra yere sert iniş yapmak zorunda kalmış. Uçağın arıza yapmasındaki neden henüz bilinmiyorken, kazanın ardından can kaybı yaşanmaması tüm dünya için sevindirici bir haber oldu.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Rusya’da Bir Anda Ortadan Kaybolan Uçak Bulundu