Yazar

ön cam tamiri ve değişimi nasıl yapılır?

15-11-2019 11:36:01

Aracınızı güvende tutmak istiyorsanız, aracınızın ön camının yeterince güçlü olduğundan emin olun. Ön cam, aracınızın bütünlüğünü sağlamaya yardımcı olur. Bununla birlikte, zaman geçtikçe, ön cam sert hava koşulları ve diğer elementlerle savaşır. Bazen, ön camlar kırılır. Eğer durum buysa, değiştirilmesini veya onarılmasını tavsiye ederiz.

Araba Cam Çatlak Çeşitleri

Bu çatlaklar birçok türdedir. Arabaya çarpan nesnelere göre, aşağıda verilen en yaygın türlerdir.

Çip: Ön camınız küçük bir cisim veya çatlak ile temas ettiğinde, cam küçük bir çip veya parça kaybedebilir. Zamanla, bu yongalar yayılma ve daha büyük bir alana dönüşme eğilimindedir.

Kenar çatlağı: bu çatlaklar ön cam kenarı boyunca meydana gelir. Genellikle, bu alan sert bir şeyden etkilendiğinde, kıvrımlı çatlaklar ortaya çıkar. Sonuç olarak, her şeyi değiştirmeniz gerekir.

Gerilme çatlağı: Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür bir çatlak, cam ısı nedeniyle çok fazla stres yaşadığında meydana gelir.

Bir meslek sahibi mi yoksa kendin mi yapmalı?

Önce bu önemli soruyu cevaplayalım. Genellikle, ön cam çipinizin boyutu, kırılması veya çatlaması 6 inçten azsa, onu onarabilirsiniz. Ancak çatlak bundan daha büyükse, tüm ön camı değiştirmeniz gerekebilir.

İdeal olarak, en kısa zamanda çipi sabitlemek isteyebilirsiniz. Az gelişmiş bir çip varsa, çipi doldurmak için yapışkan bir kit kullanabilirsiniz. Fikir, havayı iç katmandan çıkarmak ve ardından darbe noktasını mühürlemektir.

İşte bir Profesyonel Ön Cam Değişimlerini Nasıl Gerçekleştirir?

Araç ön camını sökmek ve değiştirmek için birden fazla adım atmanız gerekir. Bu nedenle, onarımı kendiniz yapmak iyi bir fikir olmayabilir. Aşağıda verilen, bir profesyonelin işi nasıl yaptığıdır.

Adım # 1: Öncelikle, kırık ön camdan düşebilecek küçük cam parçalarından korunmasını sağlamak için iç ve dış kısımları kapatmanız gerekir.

Adım # 2: Şimdi, kalıbı ön cam çevresinden çıkarmak isteyebilirsiniz.

Adım # 3: Ön camı araca kaynak yapılan bölgeden ayırmak için doğru aleti alın. Tek yapmanız gereken aleti kesmek ve ayırmak için kullanmak.

Adım # 4: Bu adımda, yukarı kaldırarak ve içerden iterek camı çıkarmanız gerekir. Bunu yapmak için yardım eli alabilirsiniz.

Adım 5: Çerçevenin yeni ön cama yapışmasını sağlamak için birkaç hazırlama adımını izleyin.

Adım # 6: Kurulduktan sonra, üreticinin kurallarına göre ayarlamak için ön camı bırakabilirsiniz.

Sonuç

Bu nedenle, ön camınız kırılırsa, mümkün olan en kısa sürede sabitlendiğinden emin olun. Bununla birlikte, eğer sorun çok ciddi ise, işi sizin için yapmak üzere bir teknisyene başvurmak isteyebilirsiniz.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol