Yazar

yeni bir araba almak mi veya kiralamak mi daha iyi ?

15-11-2019 11:37:06

Oldukça yakın zamana kadar, çoğu büyük otomobil üreticisi araçların özel müşterilere kiralanmasını gerçekten teşvik etmiyor, şirketler ve filolar için daha fazla ayrılmış olan işin bir parçasıydı.

Bu önemli ölçüde değişti ve günümüzde tüm büyük otomobil şirketleri, araç kiralama fikrini aktif bir şekilde destekleyerek, otomobil satın almanın aksine, özel kişiler için uygun bir seçenek haline getirmiştir.

Araba kiralama, gerçekten uzun süreli bir kiralama olarak düşünülmelidir. Pek çok insan, arabalarını kiraya verme fikrini sever, çünkü sadece başka türlü karşılayamayacakları bir şekilde sahip olmalarını sağlar.

Bir araba kiralama açık dezavantajı size sahip olmadığı, araç sahibi değilsiniz. Pratik bir düzeyde, bu araçta gerçekten çok fazla değişiklik veya değişiklik yapamayacağınız ve kiralama süresinin sonunda geri vermeniz gerektiği anlamına gelir.

Bir aracı satın almak ya da kiralamak konusunda verilen karar, yukarıdaki ayrımdan kaynaklanmaktadır. Çoğu için, kiralama fikri, aracın mülkiyeti veya mülkiyet hakkına göre daha ağır basan bir takım yararlara sahiptir.

Bir araç kiralama, normalde 72 aya kadar olan uzun vadeli bir sözleşmedir. Büyük ölçüde, kiralama süresi boyunca aracın değerinin amortismanına dayanan sabit bir aylık geri ödeme maliyeti vardır.

Kira süresi boyunca sabit bir kilometre ödenek ve belki de yıllık bazda başka şartlar olacaktır.

Normalde ek kilometre satın alma seçeneği vardır ve bunun maliyetlerinin kira sözleşmesinin şart ve sözleşmelerinde belirtilmesi gerekir.

Bireyin başka türlü sahip olamayacağı bir araca erişiminin yanı sıra, normalde araba kiralama yoluyla elde edilebilecek önemli finansal faydaları da olan bir araç. Birçok üretici, kredi notunuzun buna hak kazanabilmesi için yeterli olduğunu varsayarak, genellikle% 0 faizle araba kiralamalarında çok özel finansman fırsatları sunmaktadır.

Herhangi bir kira sözleşmesiyle tüm masraflar kira süresinin başında belirtilmeli ve netleştirilmelidir. Bu, normal olarak kira sözleşmesi sözleşmesi olarak adlandırılanları içerir. Bu, aracın aşınması ve yıpranması ile ilgili maliyetlerdir.

Üreticinin amacı, aracı, yaşı ve kilometre cinsinden uygun bir duruma sokmaktır. Otomobilin aşırı aşınması ve uygun olduğu düşünülen ve üzerinde yıpranması durumunda, farkı karşılamak için kiracıya uygulanan ücretler alınacaktır.

Bu ücretler önemli olabilir, ancak kira sözleşmesi nasıl hesaplandıklarını ve hangi temelde herhangi bir ücretlendirileceğini tam olarak açıklamalıdır.

Bir araç satın almak veya kiralamak olsun, bireye karşı aynı kredi kontrolleri yapılır ve kredi puanlarına göre bir değerlendirme yapılır. Bu, kredi şirketi veya bayilik finansmanının bireye ve hangi temelde borç vereceğini belirler.

Bu kararın kararını, kredi sözleşmesinin süresini veya süresini, kredi süresi için uygulanan faiz oranını ve peşinatın boyutunu etkileyecektir.

Satın alma veya kiralama konusundaki seçim, finansal olarak bir seçenek değildir, ancak kiralama normalde daha ucuz bir seçenektir. Asıl karar, bireyin borçlanma biçiminin aksine, mülkiyetin ve ilgili maliyetlerin artılarını ve eksilerini, bir kaç yıl sonra geri vermek zorunda kaldığınız bir borçlanma biçiminin aksine artıracağı duygusal bir karardan ibarettir.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol