Yazar

yeni bir arabaya alıştırma tekniği

15-11-2019 11:40:35

Hızlı bir toplumda yaşıyoruz ve buna teknoloji gelişimini de dahil ediyoruz. Teknoloji hayatımızı birçok yönden daha kolay hale getirmek için harika bir araç olabilir. Ancak, büyük teknoloji ile büyük sorumluluk geliyor. Teknolojinin hayatınızı tüketmesi kolaydır. Teknoloji harikasını kötüye kullanmak ve kötüye kullanmak da kolaydır.

Bu hikaye ile durum bu. Güvenlik kamerasına yakalanan hırsızlar, arabalara doğru yürürken ve tutma kollarına asılarak kaydedildi. Genellikle bu noktada, kırık camlar veya açık kapıların açıldığını görürsünüz. Başka bir deyişle, genellikle çok fazla hasar yapılır. Ancak, bu durumda, hırsızlar kapıların elektronik olarak kilidini açmak için kompakt bir cihaz kullanıyor gibiydi.

Teknik uzmanlara göre, özellikle çoğu araç araçlarının kilidini açmak ve kilitlemek için anahtarsız bir yöntem kullandığından, kullanımı oldukça kolaydır. Aracı uzaktan kumandalı sahibinin yakın olmasa bile yakın durduğunu düşünerek yönlendirecek bir şey yaratmak kolaydır.

Bu dava IL, Sauk Köyünde gerçekleşti, ancak başka yerlerde de yaşanma duyulmadı. Mağdurların kayıpları bir jujitsu kemeri ve 30 dolar civarında tahmin edilen bazı boks eldivenleri içeriyordu. Neyse ki, araçtaki mağdur için son derece değerli bir şey yoktu. Yine, hırsızlar, yolcu koltuğuna geçirilen torpido gözünün içeriğinin yanı sıra hiçbir kanıt veya hasar bırakmamışlardır.

Bu yeni tekniğin önlenmesi zor olsa da, hırsızlığı önlemeye çalışırken akılda tutulması gereken birkaç faktör vardır. Öncelikle, özellikle gece bırakırken aracınızda değerli bir şey bırakmaktan kaçınmayı unutmayın. İşe yarıyorsanız ve aracınıza bir şey bırakmanız gerekiyorsa, uzmanlar onu bagajda veya bir havlu veya battaniyenin altında bırakmanızı önerir.

Ayrıca, aracınıza ekstra güvenlik sistemleri ve hırsızlık önleme cihazları takmanıza yardımcı olur. Otomatik sigorta maliyetinizi düşürür ve eşyaların çalınmasını önler. Ayrıca, izleme görüntüleri gibi suçluları açığa çıkarmak için evinize güvenlik sistemleri eklemenize de yardımcı olur.

Ara verme olasılığını azaltabilecek başka bir ipucu aracınızı iyi aydınlatılmış bir alana park etmektir. Hırsızların çoğu göreceli olarak parlak aydınlatmalı bir alanda bulunan bir aracı hedeflemeyecektir, çünkü yakalanma olasılığını arttırmaktadır.

Ayrıca, boş bir alana park edilmemesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda daha az insan olacağı için aracınızı hırsızlar için daha kolay bir hedef haline getirir.

Unutmayın, araba sökülmeleri oldukça yaygındır ve şimdi teknoloji, kilidi açmak ve araçlara binmeyi daha da kolaylaştırmaktadır. Aracınızı her zaman ve tekrar bırakırken kilitleyin, para veya elektronik eşya gibi eşyalarınızı asla aracınızda bırakmayın.

Ek olarak, iş yerindeki suçlular olabileceğinden, araçların etrafındaki insanlardan kaynaklanan şüpheli davranışlara dikkat edin. Olağandışı veya güvensiz olan herhangi bir şeyi derhal yetkililere bildirin.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol