Yazar

oca utah, ödül töreni yaptı

15-11-2019 13:23:58

OCA Asya Pasifik Adalı Amerikalı Avukatlar Utah, 21 yıllık Utah Asya Pasifik Adalı Topluluk Ödülleri Gecesi Gecesi'ni 9 Kasım 2019'da Utah, West Valley City'de gerçekleştirdi. OCA Utah Başkanlığı Genel Sekreteri Emilio Manuel Camu, Utah'ın Pilipino Amerikan Derneği Direktörü olan Manuel Manuel Camu, bu toplantıya katılan herkes tarafından beğenildi. 2020 OCA Utah Kurulunu seçmek için seçimler yapıldı.

Filipinli bir açık büfe BFF Turon tarafından hazırlandı. Dosa Live Station ise bölgedeki iki yerel restoran olan Saffron Valley tarafından sağlandı. Çekiliş, OCA Utah Kurulu ve yerel işletmeler tarafından bağışlanan birçok ödüle yer verdi.

Washington, DC'deki Japon Pasifik Amerikan Kongre Çalışmaları Enstitüsü'nün (APAICS) eski Ulusal Başkanı ve eski Ulusal İcra Direktörü / CEO'su olan Floyd Mori, Washington DC'deki (APAICS) Amerika Birleşik Devletleri Kongre Yaşamı Onuruna layık görüldü. Başarı Ödülü. Mori, on yıl boyunca Hayward, Kaliforniya'daki Chabot College'da Ekonomi dersi verdi ve California, Pleasanton şehrinin Belediye Başkanıydı. Altı yıl boyunca Kaliforniya Eyalet Meclisi Üyesi olarak görev yaptı. Uzun zamandır Asya kökenli Amerikalı ve Pasifik Adalı örgütleri ve meselelerinin savunucusu olmuştur. Mori, OCA Utah'ın eski başkanı Verona Mauga tarafından tanıtıldı. OCA National, Mori'ye 2012'de Üstün Vatandaşlık Ödülü verdi.

Topluluk Ödül Tablosunu almak, West Valley City Konsey Üyesi, Jacob Fitisemanu oldu. Fitisemanu Yeni Zelanda'da doğdu ama Honolulu, Hawaii ve Taylorsville, Utah'ta büyüdü. On iki yıldır West Valley City'de yaşıyor. 2014 yılında ABD Sayım Ulusal Danışma Konseyine atandı ve Ulusal Asya ve Pasifik Adalı Amerikan Sağlık Forumu Yönetim Kurulu'nda görev yaptı. 2015 yılında 2017 yılına kadar görev yaptığı Asya Amerikalılar ve Pasifik Adalarındaki Beyaz Saray Girişimi'ne atandı. Utah Utah Sağlık Kliniği Bölümü'nün Utah programını yürütmektedir.

2019'daki diğer ödüller: Weber State Üniversitesi'nin Ohana Birliği (Gençlik Hareketli Dağlar Ödülü), Ratsamy Bing Vilaiphanh (Topluluk Ruhu Ödülü), Feagaiga O Ali'I (Yaşayan Hazineler Ödülü) ve Nepal Utah Birliği (Organizasyon) Yıl Ödülü).

Geçmişte OCA Utah tarafından onurlandırılan Japon Amerikan Amerikan Salt Lake City üyeleri: Yargıç Raymond Uno, Wat Misaka, Irene Maya Ota ve Edith Mitko.

Yargıç Uno, OTA Utah Bölümünün kurucusu olan ve Kurul Danışmanı olan Utah Eyalet Senatörü Jani Iwamoto ve Utah Devlet Temsilcisi Dr. Karen Kwan'ın katıldığı etkinliğe katıldı.

Salt Lake JACL Bölümü ve Olympus Dağı JACL Bölümü, Ödül Gecesi için masalar satın alarak etkinliği destekledi.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol